מעגל החוויה האנושית

מעגל החוויה האנושית (Cycle of Experience) הוא מודל מעולם הגשטאלט, המתייחס לאופן שבו אדם חי בכל רגע ורגע. ומתייחס לצרכיו. נקודת המוצא הנה שבמצב טבעי ובריא, בכל אדם יש תנועה מתמדת של צרכים שעולים, (יהיו אלה צרכים פיזיים, פסיכולוגים, חברתיים וכו') ומבקשים לקבל מענה כלשהו.

המודל של מעגל החוויה הוא מעין תרשים זרימה המציג את התהליך הטבעי שנובע מזיהוי הצורך והדחף לממשו, ועד לנקיטת פעולה והבאתו לידי מימוש. כל השגת מטרת היא השלמת מעגל חוויה. היומיום שלנו בנוי ממעגלים שמתחילים ומסתיימים. חלקם מגיעים לידי השלמה מוצלחת וחלקם נשארים פתוחים.

כאשר אדם לא משיג מטרה שהגדיר לעצמו, אנו יודעים שהוא נעצר באחד השלבים של המעגל. אם נזהה היכן אדם תקוע, נוכל לסייע לו לעבור לשלב הבא.

מיפוי מעגל החוויה מאפשר לגעת באופן מאד יעיל במקור הקונפליקט, ו"לפצח את הקוד" לפתרונו. זהו כלי אבחון מאד אפקטיבי עבור המטפל, וכלי אדיר לשינוי אצל האדם, שלומד אף הוא לזהות היכן החוויה שלו "נתקעת", ולעשות שם עבודה מודעת של צמיחה.

באמצעות מעגל החוויה האנושית

  • תוכלו לזהות את מיקומו של אדם ביחס למטרה שלי
  • תדעו מהי הדרך הקצרה עבורו כדי להשיגה
  • תזהו היכן הוא "תקוע" ומה לעשות כדי לסייע לו
  • תזהו באילו מנגנוני הגנה אדם משתמש, ואיך לעזור לו ללמוד דרכי פעולה שמשרתות אותו בצורה טובה יותר.

קורס גשטאלט העוסק במעגל החוויה האנושית הוא תהליך בן 6 מפגשים, שיספק לכם כלי לקריאת המציאות, ומפת כיווני עבודה בתהליך השינוי.

המלצות וסיפור ההצלחה

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם מידע נוסף אודות הקורס